zdrowotny.com.pl

zdrowotny – zdrowie, uroda, dziecko

dentysta krakow
Zdrowie

Kiedy udać się do dentysty? Zwróć uwagę na te objawy!

Nie tylko ból, ale również wiele innych objawów. Jakie z nich powinny skłonić do wizyty u dentysty? Zobacz, kiedy warto umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym!

Ból zęba – ostry, ale również częsty i łagodny

Do dentysty warto udać się przede wszystkim wtedy, gdy ząb boli. Sygnałem alarmowym jest ostry ból zęba, który może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, ale nie należy również lekceważyć bólu częstego, ale łagodnego, który także ostrzega o pojawieniu się próchnicy czy o toczącym się procesie zapalnym.

Nie należy lekceważyć bólu zęba, nawet jeżeli trwał tylko jeden dzień, a potem przestał być odczuwany. Może on po pewnym czasie powrócić ze zdwojoną siłą. Zwlekanie z wizytą u dentysty może też oznaczać konieczność bardziej złożonego leczenia – endodontycznego, czyli kanałowego zamiast zwykłego leczenia zachowawczego.

Gdy poszukiwany jest sprawdzony dentysta Kraków jest miastem, gdzie funkcjonuje wiele gabinetów i klinik, gdzie można skorzystać z profesjonalnego leczenia zębów u dorosłych i u dzieci.

Nadwrażliwość zębów i dziąseł – na zimno, ciepło, kwaśny smak

Do dentysty warto udać się również wtedy, gdy pojawia się problem nadwrażliwości zębów i dziąseł. Najczęściej jest ona efektem kontaktu z zimnymi, ciepłymi albo kwaśnymi substancjami.

Nadwrażliwość zębów może świadczyć o schorzeniach dziąseł oraz o próchnicy, ponieważ dochodzi wtedy do uszkodzenia szkliwa zębowego. Warto więc skonsultować się wtedy z dentystą, który zaleci wtedy odpowiednie postępowanie.

Osad i kamień nazębny – defekt estetyczny i problem zdrowotny

Gdy na zębach widoczny jest osad i kamień nazębny, należy regularnie go usuwać. Brak takiej procedury może prowadzić do obniżania się dziąseł, odsłaniania szyjek zębowych oraz do paradontozy.

Osad i kamień nazębny usuwane są za pomocą zabiegu określanego jako higienizacja. W jego skład wchodzą przede wszystkim skaling, czyli usuwanie kamienia skalerem, a także piaskowanie, które dokładnie usuwa osad i kamień z zakamarków oraz wygładza zęby, nadając im atrakcyjny wygląd.

Gdy poszukiwany jest wykonujący higienizację dentysta Kraków oferuje kompleksowe zabiegi w prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych.

Częste krwawienie dziąseł – może prowadzić do paradontozy

Kolejnym objawem, którego nie powinno się lekceważyć, jest krwawienie dziąseł. Gdy zdarza się ono regularnie i nie pomagają na nie specjalne pasty do zębów, warto zdecydować się na wizytę u stomatologa.

Krwawienie dziąseł jest jednym z pierwszych objawów paradontozy, która może prowadzić nawet do wypadania zębów.

Ropnie i inne zmiany – warto udać się jak najszybciej do dentysty

Gdy na dziąsłach zauważane są zmiany jak ropnie, obrzęki lub też widoczne są one w jamie ustnej, warto również udać się do gabinetu stomatologicznego. Dentysta może wtedy usunąć problematyczne zmiany, a także doradzić, co robić, aby im zapobiegać.

Jeżeli zęby nie sprawiają żadnych problemów, także trzeba pamiętać o systematycznych wizytach u specjalisty jak dentysta Kraków zapewnia szybki dostęp do najlepszych gabinetów i klinik w Małopolsce.