zdrowotny.com.pl

zdrowotny – zdrowie, uroda, dziecko

krem z kwasem
Lifestyle

Dlaczego warto stosować krem z kwasem?

Aby skóra zachwycała pięknem, trzeba poznać jej potrzeby, ale też stosować się do pewnych ważnych zasad związanych z pielęgnacją. Jedna z nich głosi, że naskórek musi być regularnie złuszczany. Tylko wtedy cera będzie promienna i pełna blasku, rozjaśniona, dobrze nawilżona. Skórę można złuszczać różnymi metodami. Niektóre kobiety wybierają po prostu peelingi ziarniste, inne decydują się na te enzymatyczne. Doskonałe właściwości złuszczające mają również kwasy. Warto dowiedzieć się odrobinę więcej na ich temat.

Dlaczego warto wybrać się na kwasy?

Pielęgnacja cery za pomocą kwasów stała się wyjątkowo popularna. Kobiety zrozumiały, że ten rodzaj złuszczania naskórka daje naprawdę doskonałe efekty. Obecnie można wybrać się na kwasy do kosmetologa, albo zdecydować się na zabiegi w domu. W drogeriach czy perfumeriach bez problemu uda się znaleźć kosmetyki, które mają stosunkowo niską zawartość kwasów. Dzięki temu są bezpieczne do samodzielnego stosowania. O czym warto pamiętać, zanim sięgnie się po kwasy? O tym, że niektóre są fotoaktywne. Oznacza to, że po ich nałożeniu należy unikać kontaktu ze słońcem. Dlatego też najlepszy czas na stosowanie kwasów to późna jesień oraz zima, a także wczesna wiosna. Gdy robi się ciepło, dni są coraz dłuższe, trzeba poczekać ze stosowaniem kwasów.

Krem z kwasem

Ciekawą opcją, pozwalającą na regularne stosowanie kwasów na co dzień, jest krem z kwasem. To kosmetyk, który zawiera bardzo małe stężenie kwasu, dlatego też jest niezwykle bezpieczny. Polecany jest dla kobiet, które chcą zadbać o swoją skórę, rozjaśnić przebarwienia, wyrównać bruzdy, a także poprawić jędrność. Idealnie gładka cera o jednolitym kolorze to bez wątpienia cel do którego dąży sporo kobiet. Jeśli wybierze się dobre kosmetyki z kwasami, łatwiej go osiągnąć.

Dlaczego trzeba być ostrożnym, gdy stosuje się kwasy?

Podczas stosowania kosmetyków z kwasami złuszczającymi, a także samych kwasów w niskich stężeniach, trzeba być naprawdę ostrożnym. Dlaczego? Możliwość pojawienia się przebarwień to tylko jedno z zagrożeń. Po kwasach skóra bywa też bardzo podrażniona, zaczerwieniona, swędząca. To znak, że zastosowane specyfiki miały zbyt duże stężenie lub były trzymane na twarzy za długo. W konsekwencji doszło do poważnego podrażnienia cery, a kolejnym etapem będzie jej nadmierne złuszczanie się. Aby nie doprowadzić do takiego stanu, nigdy nie należy używać samodzielnie kosmetyków profesjonalnych, które są stworzone z myślą o gabinetach. Kwasy o wysokich stężeniach powinny być stosowane tylko przez osoby posiadające wykształcenie kosmetologiczne.