zdrowotny.com.pl

zdrowotny – zdrowie, uroda, dziecko

Gdzie szukać opiekunki dla seniora
Zdrowie

Gdzie szukać opiekunki dla seniora?

Seniorzy bardzo często borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi oraz ograniczeniami ruchowymi. Takim osobom trzeba zagwarantować fachową pomoc. Niestety, często bywa tak, że członkowie najbliższej rodziny nie mogą pozwolić sobie na całodobową opiekę nad schorowaną matką czy ojcem. W takiej sytuacji bardzo dobrym pomysłem jest wynajęcie opiekunki. Gdzie szukać doświadczonej w tej dziedzinie osoby?

Jakie kompetencje powinna posiadać opiekunka osób starszych?

Wiele osób w starszym wieku potrzebuje pomocy medycznej czy też podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak: gotowanie czy sprzątanie. W takiej sytuacji potrafi pomóc jej tylko najbliższa rodzina lub doświadczona opiekunka osób starszych. Decydując się na jej zatrudnienie, warto wziąć pod uwagę posiadane przez nią kompetencje oraz doświadczenie zawodowe. I tak na przykład, gdy potrzebna jest tylko i wyłącznie pomoc do sprzątania, gotowania oraz robienia zakupów można wybrać młodą osobę bez dużego doświadczenia. Taka opiekunka seniora pełni także rolę towarzyską, zatem bardzo mile widziana jest umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów.

Gdy starsza osoba jest mocno schorowana i trzeba jej podawać leki, to wówczas lepiej jest zatrudnić taką opiekunkę, która posiada duże doświadczenie oraz ukończone kursy w tym zakresie. A gdy senior czy seniorka nie wstają z łóżka oraz gdy trzeba podawać zastrzyki i kroplówki, to wówczas do opieki warto poszukać wykwalifikowanej pielęgniarki. Osoba sprawująca opiekę nad takim seniorem powinna także wykazywać się dużą cierpliwością oraz przyjaznym nastawieniem do innych ludzi.

Gdzie szukać opiekunki dla seniora?

Znalezienie idealnej opiekunki dla swego schorowanego ojca czy matki zazwyczaj nie jest łatwym zadaniem. Gdzie zatem szukać takiej osoby? Otóż bardzo dobrym pomysłem jest to, aby zapytać znajomych lub lekarza rodzinnego czy nie znają zaufanej osoby, która sprawdziłaby się w tej roli.

Ogłoszenia do opieki nad osobami starszymi są także dostępne w internecie. Każda opiekunka osób starszych oferująca swe usługi w firmie Dobra Opieka w domu posiada ogromne doświadczenie oraz wykazuje dużą empatię w stosunku do swoich podopiecznych. Oferowane na tej stronie usługi obejmują:

  • Wsparcie seniorów po powrocie ze szpitala
  • pomoc seniorom w powrocie do wcześniejszej sprawności
  • fachową opiekę nad schorowanymi osobami, które są unieruchomione w łóżku
  • wsparcie osób niepełnosprawnych podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych
  • pomoc w wykonywaniu poszczególnych czynności domowych

Usługi obejmują dostarczanie do domów starców dobrze zbilansowanych posiłków, a w razie potrzeby wykonywanie z nimi niezbędnych ćwiczeń sprawnościowych. Korzystanie z usług sprawdzonej firmy opiekuńczej jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem, zarówno dla rodziny, jak i dla każdego seniora.