zdrowotny.com.pl

zdrowotny – zdrowie, uroda, dziecko

redukcja jak zacząć
Zdrowie

Redukcja jak zacząć czyli porady na początek odchudzania

Najważniejsze to podjąć decyzję o rozpoczęciu odchudzania. Dieta redukcyjna musi zostać poprowadzona mądrze, najlepiej pod okiem dietetyka. Do tego konieczny jest ruch, czyli regularna aktywność fizyczna. Kluczowe jest podjęcie dobrych decyzji w pierwszym etapie odchudzania.

Wygląd i zdrowie

Co motywuje ludzi do tego, aby zrzucić zbędne kilogramy? Wiele osób jest na diecie już od wielu lat, a jednak kilogramów nie ubywa. Gdzie leży przyczyna tej porażki? Zazwyczaj jest to niewłaściwie dobrana dieta, oszukiwanie samego siebie, jeśli chodzi o ilość spożywanych kalorii, ale przyczyną mogą być także zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy. Trzeba to sprawdzić. Dlatego też przy nadwadze albo otyłości najlepiej zgłosić się do lekarza, który odpowiednio pokieruje pacjenta. Na pewno konieczne będą podstawowe badania, morfologia, ocena pracy tarczycy, pomiar glukozy na czczo. W ten sposób lekarz zdobędzie podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta. Wiele osób cierpiących na nadwagę i otyłość ma podwyższony poziom cholesterolu oraz trójglicerydów. Jeśli wyniki są bardzo złe, trzeba wdrożyć leczenie farmakologiczne. Dlatego też świetnie, jeśli pacjent rozumie, że zbyt wysoka waga to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny.

Szansa na sukces

Zgłoszenie się do dietetyka to bardzo dobry krok. Najlepiej, aby była to osoba z polecenia, która ma wiele rekomendacji. Wtedy mniejsze jest ryzyko porażki. Dobry dietetyk motywuje swojego pacjenta w chwilach kryzysu, a takie na pewno będą się zdarzać. Jeden grzech na pewno nie może zepsuć efektów diety, więc nie wolno się poddawać i trzeba nieustannie wracać na dobre tory. Wiele osób robi sobie ogromne postanowienia dotyczące utraty kilkunastu albo kilkudziesięciu kilogramów. Tymczasem najlepiej zacząć od małych kroków. Warto zaplanować codzienny spacer, znaleźć czas na to, aby przygotować zdrowe śniadanie i w spokoju je zjeść. Trzeba rozpocząć od jednego nawyku, a potem stopniowo wdrażać kolejne, bo tylko taka metoda ma szansę na sukces. Osoby cierpiące na nadwagę i otyłość nie powinny samodzielnie wykonywać skomplikowanych ćwiczeń fizycznych. Na platformach, gdzie można znaleźć różne filmy, również te wrzucane przez fit influencerki, można znaleźć inspiracje, ale powtarzanie takich ćwiczeń bez konsultacji z lekarzem albo fizjoterapeutą może skończyć się poważną kontuzją. Redukcja jak zacząć? Od małych kroczków, stopniowo, dzień po dniu podejmować dobre decyzje dotyczące odżywiania i ruchu. Już po kilku tygodniach powinny być widoczne pierwsze rezultaty.