zdrowotny.com.pl

zdrowotny – zdrowie, uroda, dziecko

siarka organiczna
Lifestyle

Siarka organiczna MSM – jak działa?

Siarka organiczna MSM to substancja, którą znaleźć możemy w produktach takich jak owoce, warzywa czy mięso. Ulega ona jednak łatwej degradacji poprzez gotowanie lub pasteryzację co może prowadzić do jej niedoborów. Czym jest siarka organiczna i jakie posiada właściwości? Podpowiadamy.

Siarka organiczna MSM – co to jest?

Siarka organiczna to suplement, który wykorzystywany jest na bardzo różne sposoby. W naturze występuje ona w roślinach, organizmach zwierzęcych oraz w glebie. W sklepach możemy ją zakupić pod postacią gotowego do spożycia suplementu. Jest on bardzo często wykorzystywany w medycynie alternatywnej. Czym konkretnie jest?

Pod skrótem MSM kryje się metylosulfonylometan. Jest to substancja organiczna, która występuje naturalnie w świeżych owocach, warzywach, mięsie oraz nabiale. W czystej postaci ma ona wygląd krystalicznego białego proszku. Posiada on wiele właściwości zdrowotnych, dlatego też jest szeroko polecana do stosowania przez wielu lekarzy.

Siarka organiczna MSM – kiedy warto ją stosować?

Siarka organiczna MSM jest bardzo często stosowana w przypadku problemów z układem kostno-szkieletowym. Mogą one dotknąć ludzi w każdym wieku. MSM posiada właściwości przeciwzapalne i odbudowujące co jest bardzo pomocne przy tego rodzaju dolegliwościach. Siarka organiczna przyspiesza regenerację po urazach, odbudowuje chrząstkę stawową, wpływa pozytywnie na stany zapalne, a także zapobiega skurczom.

MSM można również stosować na problemy ze skórą, włosami i paznokciami. Jest ona częstym składnikiem preparatów na dolegliwości dermatologiczne. Posiada ona właściwości antybakteryjne, oczyszczające i przeciwgrzybicze. Siarka organiczna jest również składnikiem kolagenu i keratyny, co sprawia, że sprawdza się ona znakomicie, gdy chcemy poprawić kondycję skóry i włosów.

Siarka organiczna MSM – jaki wpływ na organizm ma jej niedobór?

Odpowiednia suplementacja MSM przede wszystkim wpływa pozytywnie na kondycję naszych stawów. Posiada również właściwości odmładzające co bez wątpienia wpłynie dobrze na stan naszej skóry. Warto wiedzieć, że siarka organiczna przyspiesza również gojenie się ran, a także łagodzi skutki alergii. Przyspiesza także regenerację po wysiłku fizycznym.

Czym może skutkować jej niedobór? Objawia się on głównie poprzez przewlekłe zmęczenie i ogólne osłabienie organizmu. Przekładać się to może na obniżenie poziomu samopoczucia, a nawet pojawianie się stanów depresyjnych. Oprócz tego pojawiać się mogą bóle mięśni i głowy. Niedobór MSM może również skutkować nieprawidłowościami w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.