zdrowotny.com.pl

zdrowotny – zdrowie, uroda, dziecko

łóżeczko dla niemowlaka
Zakupy

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

Spodziewacie się przyjścia na świat pierwszego dziecka? Jednym z podstawowych zakupów, o które trzeba zadbać odpowiednio wcześnie jest łóżeczko. I tu pojawiają się dylematy. Przyszli rodzice nie mają doświadczenia i nie wiedzą jakie łóżeczko sprawdzi się najlepiej. Szukają zatem porad u znajomych lub sprzedawcy w sklepie. Nie zawsze uzyskane rady są zgodne z tym, co jest dobre dla dziecka i jego rodziców.

Podstawowe łóżeczko w domu

Łóżeczko jest bardo ważnym elementem dzieciństwa dziecka. Dziecko nie tylko będzie w nim spać, ale również bawić się i rozwijać. Ważne zatem aby było wykonane z materiałów bezpiecznych i przyjaznych dla zdrowia. Tradycyjne łóżeczka drewniane mają wiele zalet. Są wytrzymałe, bezpieczne, a przede wszystkim posiadają pionowe szczebelki, które w przyszłości ułatwią dziecku wstawanie i naukę chodzenia. Wybierając takie łóżeczko zwróćmy uwagę czy posiada ono regulację wysokości stelaża. Kiedy dziecko jest maleńki, stelaż umieszcza się wysoko, dzięki czemu rodzice nie muszą się mocno pochylać. Wraz z tym jak dziecko rośnie, stelaż obniża się by dziecko nie wypadło z łóżeczka. Dużym udogodnieniem dla takiego łóżka może również być zakładany od góry przewijak.

Łóżeczko turystyczne

Drugim rodzajem łóżeczka jest łóżeczko składane, nazywane również turystycznym. Jest to łóżeczko idealnie sprawdzające się jako łóżko zapasowe lub gdy wybieramy się na wakacje. Jego zaletą jest możliwość szybkiego i łatwego złożenia do postaci, w której mieści się w dedykowanym pokrowcu. Tak spakowane łóżeczko bez trudu można zmieścić w bagażniku samochodu lub w jego kabinie. Czy są jakieś specjalne kryteria, którymi trzeba się kierować przy wyborze łóżeczka turystycznego? Z pewnością warto wybrać takie, które posiada dodatkowe akcesoria – moskitiera, przewijak lub pałąk do którego można przymocować wiszące zabawki. Dobrze jeśli łóżeczko turystyczne posiada kółka ułatwiające jego transportowanie z miejsca na miejsce.

Ile kosztuje łóżeczko

Cena łóżeczek niemowlęcych jest różna. Najtańsze modele drewniane rozpoczynają się od 250 złotych, ale cena może sięgać nawet 1000 złotych. Łóżeczka turystyczne są niewiele tańsze, ich cena zaczyna się od ok. 200 złotych. Musisz kupić takie łóżeczko i potrzebna ci szybka gotówka na ten cel? Do wypłaty pozostało jeszcze kilka tygodni i nie możesz tyle czekać? Szybka gotówka czeka na Ciebie „tuż za rogiem” – możesz ją uzyskać składając wniosek online o nią.