Zioła szwedzkie rozpowszechnione przez Marię Treben swoją popularność zawdzięczają wielu właściwościom leczniczym. Sprawdź, na jakie dolegliwości polecana jest mieszanka składająca się z 11 ziół.

Zioła szwedzkie Marii Treben

W skład ziół szwedzkich wchodzi aż 11 ziół. Znajdziemy w nich aloes, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne oraz mirrę zwalczającą objawy przeziębienia i likwidującą stres. Mieszankę wzbogaca szafran i liście senesu, które usprawniają pracę układu trawiennego. Za leczenie astmy, chorób reumatycznych i zapalenia mięśni odpowiedzialna jest kamfora. Niedoskonałości i stany zapalne skóry zwalczy natomiast korzeń rabarbaru. W składzie ziół szwedzkich nie może zabraknąć również korzenia kurkumy, ziela dziewięćsiłu i manny, które posiadają działania oczyszczające i żółciopędne. Uzupełnieniem receptury jest korzeń arcydzięgla, który zwalcza senność oraz teriak skutecznie zwalczający biegunkę.   

Zioła szwedzkie – opinie i zastosowanie

Zioła szwedzkie znajdują swoje zastosowanie w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, a także w przypadku niestrawności i wzdęć. Mieszanka ziół jest też zalecana osobom, które chorują na cukrzycę i łuszczycę. Po tego typu lekarstwo chętnie sięgają również osoby cierpiące na depresję i bezsenność. Według opinii użytkowników, zioła szwedzkie skutecznie wspierają pracę wątroby, oczyszczanie toksyn z organizmu. Dodatkowo będą idealnym rozwiązaniem na mdłości, bóle zębów, trądzik i migrenę. Nie są jednak wskazane dla osób, u których zdiagnozowano marskość wątroby, ostrą niewydolność nerek i niedrożność jelit.

Warto pamiętać o tym, że zioła szwedzkie powinny być stosowane z umiarem. W przeciwnym razie możemy narazić nasze zdrowie na niebezpieczeństwo.