Pokrzywa indyjska na odchudzanie

Pokrzywa indyjska to wieloletnia roślina (przypominająca pokrzywę rosnącą w Polsce), spotykana w ciepłym, subtropikalnym klimacie krajów Azji Południowo-Wschodniej. Nazywana jest często pokrzywką, pochwiatką, koleusem czyli Coleus forskohlii, szałwią indyjską. Pokrzywa Indyjska wykorzystywana jest głównie jako składnik preparatów odchudzających. Można ją przyjmować w postaci kapsułek lub sproszkowanego ekstraktu. Substancją aktywną pokrzywy indyjskiej, jest forskolina. Tabletki na odchudzanie forskolin z ekstraktem z pokrzywy indyjskiej, są często stosowane przez osoby z nadwagą, pragnące bezpiecznie i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Pokrzywa indyjska działanie

Wywar z korzenia pokrzywy indyjskiej wpływa korzystnie na proces odchudzania, który hamuje łaknienie, skutecznie redukuje ilość tłuszczu w organizmie, a przy tym zapewnia optymalną ilość energii.

Forskolina przekształca się w kwas adenozynotrójfosforowy w cAMP, będący regulatorem odpowiadającym za rozpad tłuszczów w naszych komórkach tłuszczowych. W wyniku jego zwiększonej produkcji kwasy tłuszczowe są dużo lepiej wykorzystywane w procesie pozyskiwania energii, a przez to przyspiesza się nasz metabolizm i pozbywamy się zbędnego tłuszczu.

Funkcja cAMP:

redukuje tkankę tłuszczową na skutek stymulacji procesu rozkładu składników budulcowych tkanki tłuszczowej (liolizy) z jednoczesnym umiarkowanym rozwojem tkanki mięśniowej, co sprzyja wzrostowi tzw. beztłuszczowej masy ciała;

aktywuje w komórkach tłuszczowych enzym lipazy hormonozależnej (HSL) w celu uwalniania tłuszczu zapasowego oraz jego transportu głównie do pracujących mięśni;

  ogranicza syntezę tłuszczów w komórkach tzw. tkanki tłuszczowej żółtej;

pobudza termogenezę, czyli proces, którego celem jest wytworzenie ciepła z ATP dla utrzymania stałej temperatury ciała,

zwiększa tempo przemian metabolicznych;

Forskolin

ForskolinTo całkowicie naturalny suplement wspomagający odchudzanie. Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej jest bezpiecznym składnikiem, który może być stosowany przez każdą zdrową osobę. Tabletki działają na trzech poziomach: zatrzymują głód, dodają energii i odchudzają. Dzięki temu trójpoziomowemu działaniu proces odchudzania przebiega wyjątkowo skutecznie i bezproblemowo.

Wyciąg z pokrzywy indyjskiej jest doskonałym elementem wspomagającym walkę z nadmiarem kilogramów.